0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталГраѓански секторЕкономијаОпштество

Синдикат на пожарникари: Додека се бориме со пожарите, има дојави за прекршување на правата од работен однос

Независниот синдикат на пожарникарите при Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) денеска информираше дека до нив секојдневно пристигнуваат дојави за прекршување на правата од работен однос во услови кога пожарникарите се борат со гаснење на пожарите низ државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close