Оригинални текстови

Синдикат на полицијата: Работата и успешноста на една работна организација се должи пред се на професионалноста

Работата и успешноста на една работна организација се должи пред се на професионалноста, искуството и доследноста на вработените. Функционирањето на хиерархијата во таа организација е од есенцијална важност за навремено, законски и целисходно изработување на планови за работа во сите аспекти од работењето, нивна имплементација и извршување во секојдневното работење на таа организација но и на подолг временски период, за сето тоа да допринесе кон позитивен исход во работата и почитување на правата и обврските кон работникот, како основна компонента во секоја работна организација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close