Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Синдикат: Италијанската издавачката група „Геди“ отпушта новинари

Издавачката компанија „Геди“, која од април минатата година контролира неколку важни италијански весници, вклучувајќи ги „Република“, „Стампа“ и „Л’Еспресо“, продолжува да отпушта новинари и уредниците на весниците кои станаа нејзината сопственост, тврди во соопштение синдикатот на италијанскиот печат, Асостампа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close