0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Симовски: Пописот е во интерес исклучиво на граѓаните, комбинираниот метод ќе даде високо ниво на квалитет на податоците

Симовски ги повика граѓаните да ја сфатат сериозно оваа статистичка операција и оти тоа исклучиво за креирање политики во интерес на граѓаните. Новина во овој попис, за разлика од минатиот, Симовски посочи дека ќе биде тоа што операцијата ќе се спроведува преку комбиниран метод, што ќе овозможи високо ниво на квалитет на податоците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close