0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderShoqëri

Simovski: Në të gjitha regjistrimet e deritanishme që nga viti 1948 e këtej përmbajnë kod për përkatësin etnike bullgare

Të gjitha regjistrimet nga viti 1948 e këtej përmbajnë kod për përkatësinë etnike bullgare. Ne kemi të dhëna në lidhje me atë përkatësi etnike dhe do të ketë edhe më tej. Kush dhe si do të deklarohet është ekskluzivisht e drejta e tij dhe ne nuk guxojmë të ndikojmë, deklaroi për MIA-n drejtori i Entit Shtetëror për Statistikë, Apostoll Simovski.

Back to top button
Close
Close