0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderPolitikë

Simovski: Ky regjistrim dhe metodologjia janë në harmonizim me standardet evropiane

Apostol Simovski, drejtor i Entit për statistikë mendon se pohimi i vazhdueshëm i opozitës se ky regjistrim, ligj dhe metodologji nuk janë në harmonizim me standardet evropiane, ka rënë në ujë javën e kaluar kur Eurostati me një deklaratë publike të zëdhënësit i përgënjeshtroi dhe i potencoi se ligji dhe metodologjia janë tërësisht në harmonizim me standardet ndërkombëtare.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close