0_Македонија.ПорталВидео изјаваСкопје

Симоновски: Купувањето на противпожарната скала е неопходно, набавена е по направена анализа

Купувањето на противпожарната скала за Град Скопје е повеќе од неопходно. Купена е по наша препорака и врз основа на направена анализа, изјави денеска командатот на Противпожарната бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски. Во изјава за медиумите денеска Симоновски нагласи дека направени се испитувања на теренот и на потребите на градот и оти според анализата, оваа скала е најсоодветна за градот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close