0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Симевски: Мора да направиме попис, на државата ѝ требаат податоците

Она што Евростат го налага за земјите членки на ЕУ и државите кандидати е пописот да биде спроведен во 2021 година. Ние мораме да направиме попис, не заради Евростат, ниту за Обединети нации, туку заради нас. На оваа држава ѝ требаат податоците, ги немаме 18 години. Ние 18 години планираме без информации, изјави за ТВ 24 Апостол Симевски, директор на Заводот за статистика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close