0_Maqedoni.Portal0_MIA Investigon.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritIntervistëMakedonija.SlajderPolitikë

Silvestri për MIA-n: Rrugëtimi evropian i vendeve kandidate duhet të mbahet larg problemeve të rrënjosura në histori

Italia po lufton me të gjitha forcat e saj në Këshillin e Ministrave për të miratuar kornizën e bisedimeve për Maqedoninë e Veriut sa më shpejt të jetë e mundur, dëshiron të tejkalojë bllokadën aktuale, që u krijua pas vetos Bullgare dhe u bën thirrje të gjithëve për arsye të shëndoshë.

Back to top button
Close
Close