0_Спорт.ПорталФудбал

Силва се искачи на седмото место на листата најдобри асистенти во Премиер лигата

Фудбалерот на Манчестер сити, Давид Силва на денешниот дуел со Астон Вила ја забележа 90. асистенција во Премиер лигата и влезе во најдобрите седум асистенти.

Лондон, 12 јануари 2020 (МИА) – Фудбалерот на Манчестер сити, Давид Силва на денешниот дуел со Астон Вила ја забележа 90. асистенција во Премиер лигата и влезе во најдобрите седум асистенти.

Силва му асистираше на Серхио Агуеро за голот во 57. минута.

Пред Силва според овој индикатор се: Рајан Гигс (172 асистенции), Цеск Фабрегас (111), Вејн Руни (103), Френк Лампард (102), Денис Бергкамп (94) и Стивен Џерард (92). зс/

Таг
Back to top button
Close
Close