0_Спорт.ПорталФудбал

Силва пред продолжување на договорот со ПСЖ

Одбранбениот фудбалер Тијаго Силва може да го продолжи договорот со Пари Сен-Жермен, објавија француските медиуми.

Париз, 14 мај 2020 (МИА) – Одбранбениот фудбалер Тијаго Силва може да го продолжи договорот со Пари Сен-Жермен, објавија француските медиуми.

Триесет и петгодишниот Бразилец е подготвен да потпише договор за период од една година со можност за обновување на уште 12 месеци.

Клубот очекува да се договори со Силва за намалување на платата од 14 милиони евра годишно. Се тврди дека страните се блиски до договор.

Сегашниот договор на играчот со ПСЖ истекува на 30 јуни 2020 година. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close