ЕвропаЕвропа.Портал

Силно невреме во северна Италија, едно лица загина, стотина евакуирани

Силно невреме го погоди северниот дел на Италија, при што едно лице загина, соопшти противпожарната служба. 

Back to top button
Close
Close