Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Силно невреме на хрватското приморје

Невреме, проследено со силен ветер го погодија хрватското крајбрежје, предизвикувајќи проблеми во поморскиот и копнениот сообраќај. Невремето почна вчера, а метеоролозите најавуваат дека слична ситуација се очекува и денеска и утре.

Back to top button
Close
Close