СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Силниот тајфун Непартак се приближува кон Јапонија

Моќниот тајфун Непартак, кој се формира во Тихиот Океан, продолжува да се движи кон Јапонија и во среда наутро по локално време ќе го погоди североисточниот дел на главниот остров Хоншу, јавија западни медиуми, повикувајќи се на Националната метеоролошка управа на Јапонија.

Back to top button
Close
Close