Свет

Силна експлозија во Кабул

Силна експлозија одекна во Кабул во близина на „Зелената зона“ при што загинаа најмалку три лица, по што следуваа судири со огнено оружје и уште една експлозија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close