СветСвет.Портал

Силна експлозија кај Парламентот во Могадишу

Силна експлозија се случи утрово во близина на Парламентот во Могадишу.

Могадиш, 8 јануари 2020 (МИА) – Силна експлозија се случи утрово во близина на Парламентот во Могадишу.

Претставникот на полицијата на Сомалија, Мохамед Абдикадир рече дека најверојатно станува збор за експлозија на автомобил-бомба, но сè уште нема детали.

Во нападот на исламистичката група Ал Шабаб кон крајот на декември во главниот град на Сомалија загинаа 81 лице. паг/

Таг
Back to top button
Close
Close