Svet.SlajderСвет

Силите на воената хунта во Мјанмар нападнаа камп на демонстранти

Силите на воената хунта во Мјанмар денеска нападнаа камп на демонстранти и, според локалното население, убиле и раниле неколку лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close