Svet.SlajderСветСвет.Портал

Силите на генералот Хафтар бомбардирале турски брод во пристаништето Триполи

Силите на либискиот генерал Калифа Хафтар тврдат дека во пристаништето Триполи бомбардирале турски брод „полн со оружје и муниција“ .

Триполи, 18 февруари 2020 (МИА) – Силите на либискиот генерал Калифа Хафтар тврдат дека во пристаништето Триполи бомбардирале турски брод „полн со оружје и муниција“ .

Портпаролот на Либиската национална армија (ЛНА) соопшти дека нивните сили гаѓале товарен брод што оружјето и муницијата ги превезувале од Турција до пристаништето Триполи, во кое се наоѓа владата што е подржана од ОН, наведува „Раша тудеј“. сд/

Back to top button
Close
Close