Svet.SlajderСветСвет.Портал

Силен земјотрес во западна Индонезија

ЕМСЦ наведува дека земјотресот е регистриран на длабочина од 10 километри, откако претходно беше пријавена длабочина од два километра и јачина од 5,9 степени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close