Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Силен земјотрес во турската провинција Анталија

Земјотрес со јачина од 5,5 степени по Рихтер денеска ја погоди турската крајбрежна провинција Анталија, соопшти Опсерваторијата Канадили.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close