Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Силен земјотрес во Турција

Земјотрес со јачина од 5 степени по Рихтер утрово ја потресе Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки институт (ЕМСЦ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close