Svet.SlajderСветСвет.Портал

Силен земјотрес во Папуа Нова Гвинеја

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала погоди област на 122 километри јужно од Кокопоа, во Папуа Нова Гвинеја, соопшти денеска Американскиот геолошки институт.

Порт Морби, 9 февруари 2020 (МИА) – Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала погоди област на 122 километри јужно од Кокопоа, во Папуа Нова Гвинеја, соопшти денеска Американскиот геолошки институт.

Потресот бил регистриран на длабочина од 31,3 километри, пренесоа британските медиуми. сд/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close