СветСвет.Портал

Силен земјотрес во Мексико

Силен земјотрес со јачина од 7,7 степени го погоди денеска јужниот и централниот дел на Мексико.

Мексико, 23 јуни 2020 (МИА) – Силен земјотрес со јачина од 7,7 степени го погоди денеска јужниот и централниот дел на Мексико.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.
Како што соопшти Американскиот геолошки завод, епицентарот на земјотресот бил по должина на пацифичкиот брег на државата Оахака. паг/

Таг
Back to top button
Close
Close