СветСвет.Портал

Силен земјотрес во Индонезија, издадено предупредување за цунами

Силен земјотрес со јачина од 7,1 степен по Рихтер ја погоди Индонезија, по што властите издадоа предупредување за можна појава на цунами.

Back to top button
Close
Close