СветСвет.Портал

Силен земјотрес во Индонезија

Земјотрес со интензитет од 6,4 по Рихтеровата скала ја погоди југозападна Индонезија.

Џакарта, 7 јануари (МИА) – Земјотрес со интензитет од 6,4 по Рихтеровата скала ја погоди југозападна Индонезија.

Агенцијата за метеорологија и геофизика соопшти дека нема опасност од цунами близу островот Суматра.

Засега нема податоци за повредени или евентуална материјална штета. паг/

Таг
Back to top button
Close
Close