Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Силен земјотрес во Грција, 6.7 степени според првичните проценки

Силен земјотрес со интензитет од 6,7 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во Грција, јави дописничката на МИА од Атина

Back to top button
Close
Close