БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Силен земјотрес во близина на Света Гора (видео)  

Земјотрес со јачина од 5.2 степени според Рихтер беше регистриран кусо пред два часот по полноќ во морскиот дел меѓу вториот и третиот крак на Халкидики, а беше почувствуван и на Света Гора за време на бдението по повод Крстовден, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close