СветСвет.Портал

Силен земјотрес регистриран во близина на Чиле

Земјотрес со интензитет од шест степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во близина на Чиле, соопшти Американскиот геолошки центар

Сантјаго, 3 декември 2019 (МИА) – Земјотрес со интензитет од шест степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во близина на Чиле, соопшти Американскиот геолошки центар.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 32 километри и 34 километри југозападно од градот Арика.

Се уште нема информации за евентуално настрадани луѓе и причинета материјална штета. ки/ми/

Таг
Back to top button
Close
Close