СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Силен земјотрес регистриран на Папуа Нова Гвинеја

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Папуа Нова Гвинеја, соопшти Американскиот сеизмолошки завод

Back to top button
Close
Close