Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Умерен земјотрес регистриран на Камчатка

Земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Тихи Океан во близина на брегот на Камчатка на рускиот Далечен Исток, соопшти руското Министерство за вонредни ситуации

Москва, 17 јануари 2020 (МИА) – Земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Тихи Океан во близина на брегот на Камчатка на рускиот Далечен Исток, соопшти руското Министерство за вонредни ситуации.

Епицентарот на земјотресот бил на 94 километри од градот Петропавловск-Камчатски на длабочина од 20 километри.

Нема информации за евентуално настрадани луѓе и причинета материјална штета. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close