ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Силен земјотрес регистриран на Камчатка

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран на Камчатка

Москва, 15 септември 2020 (МИА) – Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран на Камчатка.

Според Руската академија за геофизички науки епицентарот на земјотресот бил во централниот дел на Полуостровот односно на 14 километри западно од селото Есо на длабочина од 353 километри.

Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета. ми/

 

Таг
Back to top button
Close
Close