Svet.SlajderСвет

Силен земјотрес регистриран на Филипини

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала денеска во Тихиот Океан, крај брогот на Филипините, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close