ЕвропаЕвропа.Портал

Силен земјотрес прекина интервју на исландската премиерка

Силен земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала, за кратко го прекина интервјуто со премиерката на Исланд, Кетрин Јакобсдотир за американски „Вашингтон пост“.

Back to top button
Close
Close