Svet.SlajderСветСвет.Портал

Силен земјотрес на југоистокот од Филипини

Силен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди југоисточната провинција Давао дел Сур, на Филипините, предизвикувајќи големи штети, а сеизмолозите очекуваат и вторични земјотреси, јави државната сеизмолошка служба, пренесоа британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close