0_Web_АктуелноСветСвет.Портал

Силен земјотрес го погоди Чиле

Земјотрес со интензитет од 6,8 степени според Рихтерова скала го погоди брегот на јужниот дел од Чиле, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close