СветСвет.Портал

Силен земјотрес ја погоди Панама

Земјотрес со интензитет од 6,9 степени според Рихтерова скала го погоди вчера северниот брег на Панама, во близина на границата со Костарика, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ).

Back to top button
Close
Close