Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Силен земјотрес ја погоди Хрватска

Силен земјотрес со интензите од околу 6 степени по Рихтеровата скала е регистриран во Хрватска.

Загреб, 29 декември 2020 (МИА) – Силен земјотрес со интензите од околу 6 степени по Рихтеровата скала е регистриран во Хрватска.

Back to top button
Close
Close