СветСвет.Портал

Силен тајфун ги погоди Филипините, илјадници евакуирани

Силниот тајфун Молави ги погоди Филипините и принуди илјадници селани да се евакуираат кон безбедните зони во покраините јужно од главниот град Манила.

Back to top button
Close
Close