0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Силекс ги заврши настапите во квалификациите за Лигата на шампионите

По поразот, Силекс ќе игра во второто квалификациско коло од Лигата на Европа.

Баку, 18 август 2020 (МИА) – Македонскиот фудбалски клуб Силекс ги заврши настапите во квалификациите за Лигата на шампионите уште во првото коло, откако доживеа пораз од 4-0 (2-0) на гостувањето кај Карабак во Баку, Азербејџан.

Стрелци за домаќините беа Ромеро (11), Гуерер (40 и 51) и Емрели (80).

По поразот, Силекс ќе игра во второто квалификациско коло од Лигата на Европа.

Карабах во второто квалификациско коло ќе игра против подобриот од Шериф Тираспол и Фола Еш од Луксембург.

Таг
Back to top button
Close
Close