0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeKorrespondentë BotëPolitikë

Sijarto: Han të kujdeset për zgjerimin

Duke reaguar në deklaratën e Komisarit për Zgjerim, Johanes Han se Hungaria me siguri nuk do ta ekstradojë Gruevskin, ministri hungarez i Punëve të Jashtme, Peter Sijarto, shkurtimisht deklaroi se "komisari për zgjerim duhet që të kujdeset për zgjerimin dhe jo për proceset ligjore në vendet anëtare". 

Back to top button
Close
Close