Svet.SlajderСветСвет.Портал

Си повика на зајакнување на меѓународната соработка во борбата против коронавирусот

Кинескиот претседател Си Џинпинг повика на вложување напори за зајакнување на меѓународната соработка во истражувањето и развојот, но исто така и во производството и дистрибуцијата на вакцини против коронавирус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close