Svet.SlajderСветСвет.Портал

Си-Ен-Ен: Можно е хакерите кои го изведоа нападот врз „Колонијал гасовод“ да се поврзани со Русија

Хакерите кои стојат зад кибер нападот врз најголемата американска гасоводна компанија „Колонијал гасовод“, можеби се поврзани со Русија. Ова го јави Си-ен-ен, повикувајќи се на извори меѓу поранешните вработени во американската администрација, кои работеле во областа на кибер безбедноста.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close