СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Си-Ен-Ен: Можна истрага поради телефонскиот повик на Трамп

Искусни обвинители, адвокати и правни експерти побараа да се спроведе кривична истрага за да се утврди дали претседателот Доналд Трамп ги прекршил законите за изборни измами, кога во саботата побара од владините претстваници во Џорџија да „пронајдат“ 11.870 гласови, со што изборниот резултат во сојузната држава би бил во негова корист, јави Си-Ен-Ен

Back to top button
Close
Close