Svet.SlajderСветСвет.Портал

Си-Ен-Ен: Десетици Индијци мислеле дека примаат вакцина, а всушност биле дел од клиничко истражување

Десетици луѓе учествуваа во третата фаза на клиничко испитување на вакцина против коронавирус мислејќи дека всушност примаат веќе тестирана вакцина, открива Си-Ен-Ен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close