ЕвропаЕвропа.Портал

Си-ен-ен: Бројот на смртни случаи од Ковид-19 во Русија е многу поголем од официјалните податоци

Американската телевизиска мрежа Си-ен-ен објави видеоснимка од пренатрупана болница во Русија, истакнувајќи дека најверојатно бројот на смртни случаи во Русија е многу поголем отколку што покажуваат официјалните податоци

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close