Svet.Slajder

Си ќе присуствува на виртуелниот Самит за климатски промени во Вашингтон

Претседателот на Кина, Си Џинпинг ја прифати поканата на американскиот претседателот на САД, Џо Бајден  и ќе присуствува на утрешниот Самит за климатски промени, што ќе биде прв состанок на двајцата лидери од доаѓањето на новата американска администрација

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close