Svet.SlajderЕвропа

Сијарто: Илегалната миграција и тероризмот се поврзани

Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто денеска изјави дека илегалната миграција, растечката закана од тероризам и насилството врз основа на верски екстремизам се поврзани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close