0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитикаХроникаХроника.Портал

Шврговски: Казната за Мијалков е драконска, ќе се жалиме и за пресудата и за притворот

Адвокатот на Сашо Мијалков, Љупчо Шврговски смета дека казната за неговиот клинетот е драконска. Најави дека ќе се жалат кога ќе ја добијат пресудата, како и на решението за затворски притвор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close