Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шведската полиција со предупредување за предизвик наречен – „допирање“ на ТикТок

Шведската полиција издаде соопштение во кое предупредува на вознемирувачки предизвик на социјалните мрежи. Тоа е предизвик во кој момчињата се поканети да ги „допираат девојчињата, да го снимат тоа, да го објават или да го испратат на други“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close