ЕвропаЕвропа.Портал

Шведската полиција основа работна група за борба против банди

Шведската полиција соопшти денеска дека ќе формира специјална работна група за справување со бранот пукања и бомбашки напади поврзани со криминални банди по фаталната пукотница, кога за време на викендот загина 15-годишник во градот Малме.

Back to top button
Close
Close